Zavřít

O programu

Kreativní Evropa MEDIA je program Evropské unie na podporu kinematografie a audiovizuálního průmyslu. Jeho cílem je především zvyšování konkurenceschopnosti a oběhu evropských děl na mezinárodním audiovizuálním trhu.

KE MEDIA je součástí širšího programu Kreativní Evropa, který navazuje na předchozí generaci programů MEDIA a Kultura. Česká republika se stala členem programu v roce 2002.

Oblasti podpory
Vývoj hraných, dokumentárních a animovaných filmů i videoher
Distribuce evropských filmů v kinech
Filmové festivaly a trhy
Filmová výchova
Koprodukce a vysílání televizních programů
Distribuce filmů online (VoD služby)
Vzdělávání filmových profesionálů
Kina
Kreativní Evropa MEDIA v České republice
Fact Sheet
Základní informace o programu Kreativní Evropa MEDIA
Stáhnout (2MB)
Výsledky 2020
Výsledky programu KE MEDIA v ČR za rok 2020
Stáhnout (109kB)
Příklady podpořených projektů
Oni a Silvio
http://www.aerofilms.cz
Distribuční společnost Aerofilms z programu Kreativní Evropa MEDIA využívá dva druhy podpory na distribuci: automatickou a selektivní. Selektivní podporu získává kolem pěti filmů ze „stáje“ Aerofilms ročně. Podpora ze strany Kreativní Evropy směřuje především do propagace filmů.
více informací
MFDF Ji.hlava
http://www.ji-hlava.cz
Jedná se o největší festival věnovaný autorskému dokumentárnímu filmu ve střední a východní Evropě. Festival probíhá tradičně koncem října a pravidelně uvádí více než sto titulů ve světové, mezinárodní nebo evropské premiéře, zároveň je pro něj důležitá práce s publikem, kterou se jihlavský festival odlišuje od jiných podobných projektů. K těm dalším patří dramaturgie, a obecně celková inovativnost a snaha stále přicházet s něčím novým nebo rozvíjet už zavedené postupy. I díky tomuto originálnímu přístupu je festival v Jihlavě pravidelně podporován programem Kreativní Evropa již od roku 2002.
více informací
Nabarvené ptáče
Scenárista, režisér a producent Václav Marhoul pracoval na přípravě filmu Nabarvené ptáče přes deset let. Na jeden z nejambicióznějších snímků v novodobé české kinematografii získal od programu Kreativní Evropa MEDIA podporu na vývoj projektu i půjčku ručenou Záručním fondem Kreativní Evropy. Adaptace světoznámého románu Jerzyho Kosińského s rozpočtem kolem 167 milionů korun měla premiéru v roce 2019.  
více informací
Stories
Publikace o 10 projektech podpořených programem
Stáhnout (2MB)
YouTube
Sledujte zajímavá videa na našem YouTube kanálu

Kreativní
Evropa

dílčí program MEDIA

Podpora evropských kulturních a kreativních odvětví

Funding novinky

Training novinky

Networking novinky

Publikace

A Season of Classic Films s účastí NFA

Do projektu Asociace evropských filmových archivů (ACE) A Season of Classic Films, podpořeného programem Kreativní Evropa, který…

6. 4. 2021

Výzva pro experty na období 2021-2027

Byla zveřejněna výzva pro experty na období 2021-2027. Zájemci se mohou registrovat na portále FTOP a stát…

29. 3. 2021

Naše akce

Akce již proběhla 6. 9. 2020 - 6. 9. 2020

Kino za školou 2020: Mezinárodní konference o filmové a audiovizuální výchově v rámci Zlín Film Festivalu

Letošní ročník konference se zaměří na hledání (mladého) publika a rozmanitých strategií k oslovení různých věkových skupin. Program sestává z prezentací, případových studií a diskusních panelů zaměřených také na klasifikaci a věkovou přístupnost v českém prostředí s přesahem do zahraničí. Mezi hosty patří přední čeští i zahraniční odborníci (v…

Akce již proběhla 9. 7. 2020 - 9. 7. 2020

TADY INDUSTRY

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary a Kancelář Kreativní Evropa pořádá živou panelovou debatu na téma český filmový průmysl v době pandemie, dopady krize a možná východiska pro nadcházející období.V rámci panelu vystoupí osobnosti zastupující co nejširší profesní spektrumdomácího audiovizuálního průmyslu; producenti, tvůrci, distributoři, kinaři, zástupci Státního fondu kinematografie,…

Newsletter

Kontakt

Národní 28
110 00 Praha 1

221 105 209
221 105 210
media@kreativnievropa.cz