Zavřít

O programu

Kreativní Evropa MEDIA je program Evropské unie na podporu kinematografie a audiovizuálního průmyslu. Jeho cílem je především zvyšování konkurenceschopnosti a oběhu evropských děl na mezinárodním audiovizuálním trhu.

KE MEDIA je součástí širšího programu Kreativní Evropa, který navazuje na předchozí generaci programů MEDIA a Kultura. Česká republika se stala členem programu v roce 2002.

Oblasti podpory
Vývoj hraných, dokumentárních a animovaných filmů i videoher
Distribuce evropských filmů v kinech
Filmové festivaly a trhy
Filmová výchova
Koprodukce a vysílání televizních programů
Distribuce filmů online (VoD služby)
Vzdělávání filmových profesionálů
Kina
Kreativní Evropa MEDIA v České republice
Fact Sheet
Základní informace o programu Kreativní Evropa MEDIA
Stáhnout (2MB)
Výsledky 2020
Výsledky programu KE MEDIA v ČR za rok 2020
Stáhnout (109kB)
Příklady podpořených projektů
Oni a Silvio
http://www.aerofilms.cz
Distribuční společnost Aerofilms z programu Kreativní Evropa MEDIA využívá dva druhy podpory na distribuci: automatickou a selektivní. Selektivní podporu získává kolem pěti filmů ze „stáje“ Aerofilms ročně. Podpora ze strany Kreativní Evropy směřuje především do propagace filmů.
více informací
MFDF Ji.hlava
http://www.ji-hlava.cz
Jedná se o největší festival věnovaný autorskému dokumentárnímu filmu ve střední a východní Evropě. Festival probíhá tradičně koncem října a pravidelně uvádí více než sto titulů ve světové, mezinárodní nebo evropské premiéře, zároveň je pro něj důležitá práce s publikem, kterou se jihlavský festival odlišuje od jiných podobných projektů. K těm dalším patří dramaturgie, a obecně celková inovativnost a snaha stále přicházet s něčím novým nebo rozvíjet už zavedené postupy. I díky tomuto originálnímu přístupu je festival v Jihlavě pravidelně podporován programem Kreativní Evropa již od roku 2002.
více informací
Nabarvené ptáče
Scenárista, režisér a producent Václav Marhoul pracoval na přípravě filmu Nabarvené ptáče přes deset let. Na jeden z nejambicióznějších snímků v novodobé české kinematografii získal od programu Kreativní Evropa MEDIA podporu na vývoj projektu i půjčku ručenou Záručním fondem Kreativní Evropy. Adaptace světoznámého románu Jerzyho Kosińského s rozpočtem kolem 167 milionů korun měla premiéru v roce 2019.  
více informací
Stories
Publikace o 10 projektech podpořených programem
Stáhnout (2MB)
YouTube
Sledujte zajímavá videa na našem YouTube kanálu

Kreativní
Evropa

dílčí program MEDIA

Podpora evropských kulturních a kreativních odvětví

Funding novinky

Training novinky

Networking novinky

Publikace

Webinář k výzvě Creative Innovation Lab

Srdečně vás zveme na webinář představující výzvu Creative Innovation Lab mezioborové části programu Kreativní Evropy, který se bude konat ve…

30. 7. 2021

Seminář DOX IN VITRO na Slovensku

DOX IN VITRO je dvoudenní workshop, který se bude konat ve dnech 12. – 13. září 2021 v Piešťanech. Je zaměřen na vývoj…

8. 7. 2021

Publikace

Naše akce

Akce již proběhla 27. 7. 2021 - 27. 7. 2021

Seminář Kreativní Evropa a podpora zpravodajských médií

Seminář Kanceláře Kreativní Evropa MEDIA o možnostech podpory zpravodajských médií z programu EU Kreativní Evropa. Seminář bude probíhat v češtině. Účast na semináři je zdarma, ale je podmíněna předchozí registrací a dodržením aktuálních epidemiologických opatření. Ze semináře budeme pořizovat záznam, který bude k dispozici zde na našem webu. Další informace:…

Akce již proběhla 22. 7. 2021 - 22. 7. 2021

Jak si poradit s novými prioritami programu Kreativní Evropa

Webinář určený především producentům a producentkám audiovizuálních děl. Tématem webináře budou priority programu Kreativní Evropa – udržitelnost, rovnost pohlaví, diverzita a inkluzivita – a jejich uchopení v žádostech pro program Kreativní Evropa. Ve všech žádostech určených producentům – na Development i TV a On-line Content – se strategie zaměřené na tyto…

Akce již proběhla 16. 7. 2021 - 16. 7. 2021

Jak podat žádost v programu Kreativní Evropa 2021-2027

Představení portálu FTOP a systému eGrants. Webinář pro zájemce o podporu z programu Kreativní Evropa, který představí portál pro podávání žádostí Funding Opportunities and Tenders Portal a proces podání žádosti. Webinář povedou Vlaďka Chytilová (KKE MEDIA) a Viktor Debnár (KKE Kultura).

Newsletter

Kontakt

Národní 28
110 00 Praha 1

221 105 209
221 105 210
media@kreativnievropa.cz