Close

Europa Cinemas

Europa Cinemas je síť evropských kin se zaměřením na evropský film. Vznikla v roce 1992 s cílem podpořit digitální promítání v kinech a zajistit finanční podporu kinům, která uvádějí určitý počet evropských zahraničních filmů a nabízí vzdělávací akce pro mladé diváky.

Kino, které se chce stát členem Europa Cinemas, musí splňovat následující podmínky:

  • být v provozu alespoň 6 měsíců a mít systém výkazu prodaných lístků a tržeb
  • odehrát alespoň 520 představení ročně
  • mít alespoň 70 míst
  • vykázat minimálně 15 000 platících diváků ročně
  • 15 – 25 % programu kina musí tvořit zahraniční evropské filmy (limit závisí na počtu sálů v kině, do % se nezapočítávají české filmy)
  • mít odpovídající technické, bezpečnostní a hygienické vybavení

Další podmínky zde.

Síť Europa Cinemas má v členských zemích programu Kreativní Evropa MEDIA 1 134 členů v 685 městech a celkem zahrnuje 2 761 promítacích sálů.

Členové Europa Cinemas v ČR

Název kina město Web
Městské kino Beroun Beroun kinoberoun.cz
Kino Panorama Boskovice kinoboskovice.cz
Kino Art Brno kinoart.cz
Scala Brno kinoscala.cz
Kino Kotva České Budějovice kinokotva.cz
Nová scéna Vlast Frýdek-Místek kulturafm.cz
kinovlast.cz
Kulturní centrum Frýdlant nad Ostravicí Frýdlant nad Ostravicí kcfno.cz
Bio Central Hradec Králové biocentral.cz
Kino Junior Jablonec nad Nisou kinajablonec.cz
Kino Radnice Jablonec nad Nisou kinajablonec.cz
Kino Dukla Jihlava kinodukla.cz
Kino Kopřivnice Kopřivnice kino.kulturakoprivnice.cz
Městské kino Nový Bor kulturanb.cz/kino/
Kino Metropol Olomouc kinometropol.cz
Minikino Ostrava minikino.cz
Bio Oko Praha biooko.net
Edison Filmhub Praha edisonfilmhub.cz
Kino 35 Praha ifp.cz/Kino-35
Kino Aero Praha kinoaero.cz
Kino Atlas Praha kinoatlas.cz
Kino Pilotů Praha kinopilotu.cz
Kino Radotin Praha kinoradotin.cz
Kino Světozor Praha kinosvetozor.cz
Komorní Kino Evald Praha evald.cz
Lucerna Praha kinolucerna.cz
MAT Praha mat.cz
Metro 70 Prostějov metro70.cz
Kino Hvězda Přerov kinohvezdaprerov.cz
Kino Řevnice Řevnice kinorevnice.cz
Kino Jitřenka Semily kinosemily.cz
Kino Sféra Turnov kcturnov.cz
Kino Hvězda Uherské Hradiště mkuh.cz
Kino Vatra Vsetín kinovatra.cz
Sokolský dum Vyškov kinovyskov.cz

Creative
Europe

Sub-Programme Media in the Czech Republic

Support for European films and the audiovisual industry