Europa Cinemas

Europa Cinemas je síť evropských kin se zaměřením na evropský film. Vznikla v roce 1992 s cílem podpořit digitální promítání v kinech a zajistit finanční podporu kinům, která uvádějí určitý počet evropských zahraničních filmů a nabízí vzdělávací akce pro mladé diváky.

Kino, které se chce stát členem Europa Cinemas, musí splňovat následující podmínky:

  • být v provozu alespoň 6 měsíců a mít systém výkazu prodaných lístků a tržeb
  • odehrát alespoň 520 představení ročně
  • mít alespoň 70 míst
  • vykázat minimálně 15 000 platících diváků ročně
  • 15 – 25 % programu kina musí tvořit zahraniční evropské filmy (limit závisí na počtu sálů v kině, do % se nezapočítávají české filmy)
  • mít odpovídající technické, bezpečnostní a hygienické vybavení

Další podmínky zde.

Síť Europa Cinemas má v členských zemích programu Kreativní Evropa MEDIA 1 054 členů v 633 městech a celkem zahrnuje 2 527 promítacích sálů.

Členové Europa Cinemas v ČR

Název kinaměstoWeb
Městské kino Beroun Beroun kinoberoun.cz
Kino Panorama Boskovice kinoboskovice.cz
Kino Art Brno kinoart.cz
Scala Brno kinoscala.cz
Kino Kotva České Budějovice kinokotva.cz
Nová scéna Vlast Frýdek-Místek kulturafm.cz
kinovlast.cz
Bio Central Hradec Králové biocentral.cz
Kino Junior Jablonec nad Nisou kinajablonec.cz
Kino Radnice Jablonec nad Nisou

kinajablonec.cz

Kino Dukla Jihlava kinodukla.cz
Kino Kopřivnice Kopřivnice kino.kulturakoprivnice.cz
Městské kino Nový Bor kulturanb.cz/kino/
Kino Metropol Olomouc kinometropol.cz
Minikino Ostrava minikino.cz
Bio Oko Praha biooko.net
Kino 35 Praha ifp.cz/Kino-35
Kino Aero Praha kinoaero.cz
Kino Atlas Praha kinoatlas.cz
Kino Pilotů Praha kinopilotu.cz
Kino Radotin Praha kinoradotin.cz
Kino Světozor Praha kinosvetozor.cz
Komorní Kino Evald Praha evald.cz
Lucerna Praha kinolucerna.cz
MAT Praha mat.cz
Modřanský Biograf Praha modranskybiograf.cz
Kino Řevnice Řevnice kinorevnice.cz
Kino Jitřenka Semily kinosemily.cz
Kino Sféra Turnov kcturnov.cz
Kino Hvězda Uherské Hradiště mkuh.cz
Kino Vatra Vsetín kinovatra.cz
Sokolský dum Vyškov kinovyskov.cz

KREATIVNÍ
EVROPA

Dílčí program MEDIA

PODPORA EVROPSKÉHO AUDIOVIZUÁLNÍHO PRŮMYSLU

Velká nádhera (IT, FR, 2013)

Podpořeno MEDIA Development v roce 2009 a MEDIA Distribution

Modrý tygr (CZ,SK,DE, 2012)

Podpořeno programem MEDIA Development v roce 2009

Fair Play (CZ, SK, DE, 2014)

Podpořeno programem MEDIA Development v roce 2007

Novinky

European Film Forum v Benátkách

Kreativní Evropa MEDIA bude pořádat European Film Forum na 75. ročníku MFF v…

07/08/2018

3 finalisté na Cenu LUX Evropského parlamentu

Třemi finalisty letošního ročníku Ceny LUX Evropského parlamentu jsou filmy…

24/07/2018

Industry program F/AV na Letní filmové škole

Letní filmová škola a filmové muzeum NaFilM pořádají v rámci 44. ročníku LFŠ…

19/07/2018

Publikace

Návrh nového programu Kreativní Evropa po roce 2020

Dne 30. května 2018 předložila Evropská komise návrh nového programu Kreativní…

30/05/2018

Hodnocení programu Kreativní Evropa v polovině období

Evropská komise schválila zprávu o hodnocení programu Kreativní Evropa (2014…

17/05/2018

Události

Akce se bude konat 18. 9. 2018 - 18. 9. 2018

Info Day Kreativní Evropa 2018

Přijďte se seznámit s Kreativní Evropou, programem Evropské unie na podporu kulturních a kreativních odvětví.

Newsletter

Kontakt

Národní 28
110 00 Praha 1

221 105 209 - 210
221 105 303 media@kreativnievropa.cz