Kino za školou 2020: Mezinárodní konference o filmové a audiovizuální výchově v rámci Zlín Film Festivalu

Letošní ročník konference se zaměří na hledání (mladého) publika a rozmanitých strategií k oslovení různých věkových skupin. Program sestává z prezentací, případových studií a diskusních panelů zaměřených také na klasifikaci a věkovou přístupnost v českém prostředí s přesahem do zahraničí. Mezi hosty patří přední čeští i zahraniční odborníci (v online příspěvcích). Vstup na konferenci pouze s akreditací Film Professional.
Program 6. 9. 2020
Registrace
Raná výchova k filmu a proč je tak důležitá (keynote, online)
Proč nejsou vzdělávací autority ochotné zahrnout filmovou výchovu do školních kurikulí? Důvody se liší s ohledem na národní kontext.
Marketingové strategie založené na vzorcích chování dětí (online)
Co děti dělají online o nich vypovídá daleko více, než kým jsou nebo kým tvrdí, že jsou. Nguyet Nguyen ze společnosti Gruvi představí případovou studii zaměřenou na hodnotu a význam cílení na specifické publikum podle vzorců chování.
Vytváření online komunit filmů pro mladé publikum (online)
Díky dlouholeté zkušenosti a práci na řadě hollywoodských titulů (jako například Kung Fu Panda 3, Ferdinand, Trollové nebo Lego) jsme přesvědčeni o nezměrném potenciálu vytváření komunit a oslovování mladého publika. Tento typ filmů nabízí obrovské příležitosti pro marketing na sociálních médiích, ale stávají se také specifickými výzvami, kterým se snažíme dostát.
Přestávka
Případové studie
Vratislav Šlajer: Mlsné medvědí příběhy (případová studie, 3-8 let) Vratislav Šlajer: Marty is Dead (případová studie, 15-18 let) Linda Arbanová, Adam Hříbal: V síti (případová studie, 12/15/18 let)
Hledání a nalézání mladého publika - panelová diskuse
Hosté: Markéta Pášmová (MFF Zlín), Vratislav Šlajer (APA), Bob Kartous (EDUin), Aleš Danielis (CinemArt), Eva Spilková (CinEd, AČFK), Luděk Horký (ČT)
Industry Lunch s Kreativní Evropou
Nabídka filmů pro mladé publikum a jejich přístupnost
Přístupnost versus upozornění. Odpovědnost producenta, distributora, provozovatele kin a rodičů ve vztahu ke klasifikaci filmů. Aplikované způsoby stanovování a uplatňování přístupnosti v různých zemích.
Práce s diváckými skupinami dětí a mládeže při vývoji nových pořadů a programových formátů v ČT
Širší kontext vnímání mediálního obsahu určeného dětem a umění pro děti (literatura, divadlo, film, televize, rozhlas) v českém prostředí, vzájemné inspirace, rozdíly ve vnímání CS, výhody a nevýhody labelingu. Tradice průzkumu a členění cílové skupiny dětí a mládeže na věkové stupně v České republice. Specifika televizní tvorby pro děti a mládež podle věkových stupňů.
Věková přístupnost a potřeby mladých diváků
Diskuse se zaměří na aktuální situaci kategorizace věkové přístupnosti, kterou určuje Zákon o audiovizi. V rámci diskuse se otevřou jednotlivé modely přístupnosti a zkušenost s uplatňováním věkové přístupnosti, stejně jako strategická rozhodnutí producentů a tvůrců audiovizuálních děl. Hosté: Martin Pošta (APK), Barbora Kyas (Juniorfest), Richard Němec (Fond kinematografie)
Neformální setkání a drink
Stream
Řečníci
Odkazy
Galerie
Registrace na akci
Kino za školou 2020: Mezinárodní konference o filmové a audiovizuální výchově v rámci Zlín Film Festivalu
9:30 - 16:00
Mapa
Kreativní
Evropa
dílčí program MEDIA
Podpora evropských kulturních a kreativních odvětví


Funding novinky
Training novinky
Networking novinky

Publikace

Webináře Springboard MEDIA Training Opportunities v březnu
Kancelář Kreativní Evropa Mnichov pořádá pod názvem Springboard MEDIA Training Opportunities sérii webinářů o vzdělávacích programech pro audiovizuální profesionály podpořených programem Kreativní…
25. 2. 2021
Pokračování programu Kreativní Evropa 2021-2027
Program Kreativní Evropa v roce 2021 pokračuje v dalším sedmiletém období (2021-2027). I nadále zůstává samostatným programem, který bude rozčleněn…
10. 2. 2021


Newsletter
Kontakt
Národní 28
110 00 Praha 1
221 105 209
221 105 210
media@kreativnievropa.cz