Zavřít

7 filmů podpořených KE MEDIA v nominacích na Oscary

Na Oscary bylo nominováno 7 filmů podpořených programem Kreativní Evropa MEDIA, které získaly celkem 14 nominací. Vítězové 93. ročníku cen Americké akademie budou vyhlášeni 25. dubna 2021.

Nejvíce nominací má film The Father režiséra Floriana Zellera, který byl nominován v šesti kategoriích, včetně nejlepšího filmu, scénáře a herce v hlavní roli pro Anthonyho Hopkinse.
V kategorii nejlepší zahraniční film byly nominovány filmy Quo Vadis, Aida? Jasmily Žbanić a Chlast Thomase Vinterberga. Ten má druhou nominaci i za nejlepší režii.

Další dva filmy se objevují v kategorii nejlepší animovaný film: Wolfwalkers (Tomm Moore & Ross Stewart) a Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon (Will Becher & Richard Phelan).

Posledními dvěma filmy jsou The Mole Agent (Maite Alberdi) nominovaný jako nejlepší dokument a Pinocchio (Matteo Garrone), který získal nominace za nejlepší kostýmy a masky.

Vývoj a mezinárodní distribuce těchto sedmi filmů byla programem KE MEDIA podpořena celkovou částkou přesahující 1,9 milionů EUR.

Kreativní
Evropa

dílčí program MEDIA

Podpora evropských kulturních a kreativních odvětví

Funding novinky

Training novinky

Networking novinky

Publikace

Mezinárodní pitching dokumentárních projektů hledajících partnery

Pro účely výzvy European Co-development (uzávěrka 17. 11. 2021) pořádají Kanceláře Kreativní Evropa z 11 zemí online pitching 10…

15. 9. 2021

Workshop MediaTech Sprint 2021

Máte společnost v oblasti audiovizuálního průmyslu a chcete ji rozvinout novým směrem? Potýká se vaše společnost s konkrétním problémem,…

9. 9. 2021

Publikace

Publikace

Naše akce

Akce již proběhla 12. 9. 2021 - 12. 9. 2021

Kino za školou 2021: Mezinárodní konference k otázkám filmové a audiovizuální výchovy v rámci Zlín Film Festivalu

Šestý ročník mezinárodní konference Kino za školou se zaměří na učitele. Kvalifikovaných učitelů filmové a audiovizuální výchovy je málo. O cenné zkušenosti s výukou v oblasti audiovize a multimédií se s námi podělí učitelé na základních, základních uměleckých i středních školách.

Akce již proběhla 27. 7. 2021 - 27. 7. 2021

Seminář Kreativní Evropa a podpora zpravodajských médií

Seminář Kanceláře Kreativní Evropa MEDIA o možnostech podpory zpravodajských médií z programu EU Kreativní Evropa. Seminář bude probíhat v češtině. Účast na semináři je zdarma, ale je podmíněna předchozí registrací a dodržením aktuálních epidemiologických opatření. Ze semináře budeme pořizovat záznam, který bude k dispozici zde na našem webu. Další informace:…

Akce již proběhla 22. 7. 2021 - 22. 7. 2021

Jak si poradit s novými prioritami programu Kreativní Evropa

Webinář určený především producentům a producentkám audiovizuálních děl. Tématem webináře budou priority programu Kreativní Evropa – udržitelnost, rovnost pohlaví, diverzita a inkluzivita – a jejich uchopení v žádostech pro program Kreativní Evropa. Ve všech žádostech určených producentům – na Development i TV a On-line Content – se strategie zaměřené na tyto…

Newsletter

Kontakt

Národní 28
110 00 Praha 1

221 105 209
221 105 210
media@kreativnievropa.cz