Zavřít

7 filmů podpořených KE MEDIA v nominacích na Oscary

Na Oscary bylo nominováno 7 filmů podpořených programem Kreativní Evropa MEDIA, které získaly celkem 14 nominací. Vítězové 93. ročníku cen Americké akademie budou vyhlášeni 25. dubna 2021.

Nejvíce nominací má film The Father režiséra Floriana Zellera, který byl nominován v šesti kategoriích, včetně nejlepšího filmu, scénáře a herce v hlavní roli pro Anthonyho Hopkinse.
V kategorii nejlepší zahraniční film byly nominovány filmy Quo Vadis, Aida? Jasmily Žbanić a Chlast Thomase Vinterberga. Ten má druhou nominaci i za nejlepší režii.

Další dva filmy se objevují v kategorii nejlepší animovaný film: Wolfwalkers (Tomm Moore & Ross Stewart) a Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon (Will Becher & Richard Phelan).

Posledními dvěma filmy jsou The Mole Agent (Maite Alberdi) nominovaný jako nejlepší dokument a Pinocchio (Matteo Garrone), který získal nominace za nejlepší kostýmy a masky.

Vývoj a mezinárodní distribuce těchto sedmi filmů byla programem KE MEDIA podpořena celkovou částkou přesahující 1,9 milionů EUR.

Kreativní
Evropa

dílčí program MEDIA

Podpora evropských kulturních a kreativních odvětví

Funding novinky

Training novinky

Networking novinky

Publikace

A Season of Classic Films s účastí NFA

Do projektu Asociace evropských filmových archivů (ACE) A Season of Classic Films, podpořeného programem Kreativní Evropa, který…

6. 4. 2021

Výzva pro experty na období 2021-2027

Byla zveřejněna výzva pro experty na období 2021-2027. Zájemci se mohou registrovat na portále FTOP a stát…

29. 3. 2021

Naše akce

Akce již proběhla 6. 9. 2020 - 6. 9. 2020

Kino za školou 2020: Mezinárodní konference o filmové a audiovizuální výchově v rámci Zlín Film Festivalu

Letošní ročník konference se zaměří na hledání (mladého) publika a rozmanitých strategií k oslovení různých věkových skupin. Program sestává z prezentací, případových studií a diskusních panelů zaměřených také na klasifikaci a věkovou přístupnost v českém prostředí s přesahem do zahraničí. Mezi hosty patří přední čeští i zahraniční odborníci (v…

Akce již proběhla 9. 7. 2020 - 9. 7. 2020

TADY INDUSTRY

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary a Kancelář Kreativní Evropa pořádá živou panelovou debatu na téma český filmový průmysl v době pandemie, dopady krize a možná východiska pro nadcházející období.V rámci panelu vystoupí osobnosti zastupující co nejširší profesní spektrumdomácího audiovizuálního průmyslu; producenti, tvůrci, distributoři, kinaři, zástupci Státního fondu kinematografie,…

Newsletter

Kontakt

Národní 28
110 00 Praha 1

221 105 209
221 105 210
media@kreativnievropa.cz