Europa Cinemas

Europa Cinemas je síť evropských kin se zaměřením na evropský film. Vznikla v roce 1992 s cílem podpořit digitální promítání v kinech a zajistit finanční podporu kinům, která uvádějí určitý počet evropských zahraničních filmů a nabízí vzdělávací akce pro mladé diváky.

Kino, které se chce stát členem Europa Cinemas, musí splňovat následující podmínky:

  • být v provozu alespoň 6 měsíců a mít systém výkazu prodaných lístků a tržeb
  • odehrát alespoň 520 představení ročně
  • mít alespoň 70 míst
  • vykázat minimálně 15 000 platících diváků ročně
  • 15 – 25 % programu kina musí tvořit zahraniční evropské filmy (limit závisí na počtu sálů v kině, do % se nezapočítávají české filmy)
  • mít odpovídající technické, bezpečnostní a hygienické vybavení

Další podmínky zde.

Síť Europa Cinemas má v členských zemích programu Kreativní Evropa MEDIA 1 024 členů v 611 městech a celkem zahrnuje 2 463 promítacích sálů.

Členové Europa Cinemas v ČR

Název kinaměstoWeb
Městské kino Beroun Beroun kinoberoun.cz
Kino Panorama Boskovice kinoboskovice.cz
Kino Art Brno kinoart.cz
Scala Brno kinoscala.cz
Kino Kotva České Budějovice kinokotva.cz
Nová scéna Vlast Frýdek-Místek kulturafm.cz
kinovlast.cz
Bio Central Hradec Králové biocentral.cz
Kino Junior Jablonec nad Nisou kinajablonec.cz
Kino Radnice Jablonec nad Nisou

kinajablonec.cz

Kino Dukla Jihlava kinodukla.cz
Kino Kopřivnice Kopřivnice kino.kulturakoprivnice.cz
Městské kino Nový Bor kulturanb.cz/kino/
Kino Metropol Olomouc kinometropol.cz
Minikino Ostrava minikino.cz
Bio Oko Praha biooko.net
Kino 35 Praha ifp.cz/Kino-35
Kino Aero Praha kinoaero.cz
Kino Atlas Praha kinoatlas.cz
Kino Radotin Praha kinoradotin.cz
Kino Světozor Praha kinosvetozor.cz
Komorní Kino Evald Praha evald.cz
Lucerna Praha kinolucerna.cz
MAT Praha mat.cz
Modřanský Biograf Praha modranskybiograf.cz
Kino Řevnice Řevnice kinorevnice.cz
Kino Jitřenka Semily kinosemily.cz
Kino Sféra Turnov kcturnov.cz
Kino Hvězda Uherské Hradiště mkuh.cz
Kino Vatra Vsetín kinovatra.cz
Sokolský dum Vyškov kinovyskov.cz

KREATIVNÍ
EVROPA

Dílčí program MEDIA

PODPORA EVROPSKÉHO AUDIOVIZUÁLNÍHO PRŮMYSLU

Velká nádhera (IT, FR, 2013)

Podpořeno MEDIA Development v roce 2009 a MEDIA Distribution

Modrý tygr (2012,CZ,SK,DE)

Podpořeno programem MEDIA Development v roce 2009

Networking novinky

European Short Pitch 2018 Uzávěrka: 30/09/17
The Business of Scripted Uzávěrka: 05/10/17
Berlinale Co-Production Market Uzávěrka: 11/10/17

Novinky

European Film Forum na MIPCOM

Srdečně Vás zveme na další European Film Forum, které se bude konat dne 18.…

22/09/2017

Střed zájmu: PUBLIKUM 25. 9. ve Studiu Hrdinů

Srdečně Vás zveme na další ročník akce Střed zájmu: PUBLIKUM, konající se v…

14/09/2017

INFODAY Kreativní Evropy 21. 9. 2017

Srdečně Vás zveme na INFODAY Kreativní Evropy, který se bude konat ve čtvrtek…

04/09/2017

Publikace

European Animation Plan

Dne 12. září 2017 byl zveřejněn European Animation Plan, který je výsledkem…

13/09/2017

CEE Animation Workshop

Ve dnech 2. - 6. prosince 2017 se bude v rámci mezinárodního festivalu…

28/08/2017

CZ / EU konvertor

KURZ CZ/EUR

Kontakt

Národní 28
110 00 Praha 1

221 105 209 - 210
221 105 303 media@kreativnievropa.cz

Databáze

Databáze evropských filmů