Europa Cinemas

Europa Cinemas je síť evropských kin se zaměřením na evropský film. Vznikla v roce 1992 s cílem podpořit digitální promítání v kinech a zajistit finanční podporu kinům, která uvádějí určitý počet evropských zahraničních filmů a nabízí vzdělávací akce pro mladé diváky.

Kino, které se chce stát členem Europa Cinemas, musí splňovat následující podmínky:

  • být v provozu alespoň 6 měsíců a mít systém výkazu prodaných lístků a tržeb
  • odehrát alespoň 520 představení ročně
  • mít alespoň 70 míst
  • vykázat minimálně 15 000 platících diváků ročně
  • 15 – 25 % programu kina musí tvořit zahraniční evropské filmy (limit závisí na počtu sálů v kině, do % se nezapočítávají české filmy)
  • mít odpovídající technické, bezpečnostní a hygienické vybavení

Další podmínky zde.

Síť Europa Cinemas má v členských zemích programu Kreativní Evropa MEDIA 1 024 členů v 611 městech a celkem zahrnuje 2 463 promítacích sálů.

Členové Europa Cinemas v ČR

Název kinaměstoWeb
Městské kino Beroun Beroun kinoberoun.cz
Kino Panorama Boskovice kinoboskovice.cz
Kino Art Brno kinoart.cz
Scala Brno kinoscala.cz
Kino Kotva České Budějovice kinokotva.cz
Nová scéna Vlast Frýdek-Místek kulturafm.cz
kinovlast.cz
Bio Central Hradec Králové biocentral.cz
Kino Junior Jablonec nad Nisou kinajablonec.cz
Kino Radnice Jablonec nad Nisou

kinajablonec.cz

Kino Dukla Jihlava kinodukla.cz
Kino Kopřivnice Kopřivnice kino.kulturakoprivnice.cz
Městské kino Nový Bor kulturanb.cz/kino/
Kino Metropol Olomouc kinometropol.cz
Minikino Ostrava minikino.cz
Bio Oko Praha biooko.net
Kino 35 Praha ifp.cz/Kino-35
Kino Aero Praha kinoaero.cz
Kino Atlas Praha kinoatlas.cz
Kino Radotin Praha kinoradotin.cz
Kino Světozor Praha kinosvetozor.cz
Komorní Kino Evald Praha evald.cz
Lucerna Praha kinolucerna.cz
MAT Praha mat.cz
Modřanský Biograf Praha modranskybiograf.cz
Kino Řevnice Řevnice kinorevnice.cz
Kino Jitřenka Semily kinosemily.cz
Kino Sféra Turnov kcturnov.cz
Kino Hvězda Uherské Hradiště mkuh.cz
Kino Vatra Vsetín kinovatra.cz
Sokolský dum Vyškov kinovyskov.cz

KREATIVNÍ
EVROPA

Dílčí program MEDIA

PODPORA EVROPSKÉHO AUDIOVIZUÁLNÍHO PRŮMYSLU

Velká nádhera (IT, FR, 2013)

Podpořeno MEDIA Development v roce 2009 a MEDIA Distribution

Modrý tygr (2012,CZ,SK,DE)

Podpořeno programem MEDIA Development v roce 2009

Training novinky

ZagrebDox Pro Uzávěrka: 01/12/17
EKRAN 2018 Uzávěrka: 01/12/17
3D Character Animation Uzávěrka: 01/12/17

Networking novinky

Cineuropa.org Uzávěrka: 31/12/17
Cinando Uzávěrka: 31/12/17
Eye on Films Uzávěrka: 31/12/17

Novinky

Pozvánka na workshop o online marketingu

Srdečně Vás zveme na workshop věnovaný tématu online marketingu Kde jsou moji…

09/11/2017

Doc Alliance Films a My Street Films hledají spolupracovníky

Mezinárodní portál pro online distribuci dokumentárních filmů DAFilms a…

01/11/2017

dok.incubator hledá programového koordinátora

Mezinárodní filmový workshop dok.incubator, který podporuje celovečerní…

20/10/2017

Publikace

Kino za školou 2017 na Animánii

Srdečně Vás zveme na další ročník akce Kino za školou, sérii prezentací…

25/10/2017

Pozvánka na Střed zájmu: IT

Kancelář Kreativní Evropa a sdružení České hry si Vás dovolují pozvat na další…

25/10/2017

CZ / EU konvertor

KURZ CZ/EUR

Kontakt

Národní 28
110 00 Praha 1

221 105 209 - 210
221 105 303 media@kreativnievropa.cz

Databáze

Databáze evropských filmů